Daha İyi Yargı’dan E-Bülten

Aralık 2022 Bülteni

Ekonomi & Hukuk Buluşmaları - Antalya

A’dan Z’ye Türk Yargı Reformu”nu iş ve hukuk dünyasına anlatmak için, Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi işbirliği ile düzenlediğimiz Ekonomi & Hukuk Buluşmaları, 9 Aralık’ta Antalya  durağındaydı.
Buluşmada sırasıyla Daha İyi Yargı Derneği Genel Sekreteri Tuğçe Özbilen, BAKSİFED Başkanı Abdullah Erdoğan ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Boğaçhan Göksu’nun açış konuşmalarının ardından Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı Şeref Oğuz moderasyonunda “İstikrarlı Büyüme ve Kalkınma için A’dan Z’ye Türk Yargı Reformu” paneli gerçekleşti.

Panelde TOBB ETÜ Öğretim Üyesi, Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Fatih Özatay istikrarlı büyüme ve kalkınma için gereken yapısal reformlar üzerine konuştu. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Odman Boztosun da yargı reformu gerekliliği üzerine değerlendirmelerini aktardı.
Buluşmanın bir diğer konuşmacısı Daha İyi Yargı Derneği Başkanı Av. Mehmet Gün de Türkiye’nin yargı düzenini değerlendirip, daha iyi bir yargı için Derneğimizin hazırladığı “A’dan Z’ye Türk Yargı Reformu” başlıklı çözüm önerilerini sundu. “Hukuk herkese karşı üstün olmalı.” dedi.

Antalya ve önceki buluşmaları YouTube hesabımızdan izleyebilirsiniz.

Toplantıdaki konuşmalara ve diğer detaylara web sitemizden ulaşabilirsiniz

Geçmiş Bültenler

Üye ve Paydaş Yazıları

Yazılarınızı Bizimle Paylaşın